29. sept 2016

Päikeseline võililletekk

Ma nägin täna võilille! Selle hooaja viimast (arvatavasti) ja just sedaviisi tänavakivide vahelt piilumas. Järelikult, hoolimata kohe päris sügisesest ajast on ülisuvine lapitekk alati päevakohane.
See tekike telliti noorele naisele, kelle lemmiklilleks on võilill. Ohoo, mõtlesin mina! Ei roos, ei orhidee, vaid justnimelt võilill! See minu lapsepõlve lill. No kes meist ei oleks vaadanud, kui palju võid on keegi söönud, endal nina ja lõug võilillekollased. Kindlaks teinud, kas kukk või kana, noor või vana. Valgeid ja õhkõrnasid võilillepilvi lendu puhunud. Pikki võilillejuurikaid peenralt välja kitkunud. Võililleõitest möksisime oma kodumängudes võid. No millest siis ikka. Ja võilillelehed olid meil heeringad. No ei tea, miks just heeringad, kuid sedasi, heeringa pähe, sai neid mõnigi kord nahka pandud või noorematele mängukaaslastele sisse söödetud. Kasulik kraam ikkagi. Ja siis tabas mind hetkeline mure. Eiei, mitte lapiteki kujunduse pärast. See sadas mulle väga kiiresti pähe. Juurdus kindlalt, viljakalt ja võimsalt. Nagu võililled ikka.  Mure selles, et kas tänapäeva nuti-netiajastu lapsed üldse teavad, kuidas maitseb võilillepiim. Paljuski on ju linnalapsed minetanud oskuse õues ilma ekraanideta mängida. Uhh, minu oma teadis! Aga õnneks ei ole ta ka klassikaline ekraanilaps. Ja kui ei oleks teadnud, oleksin talle kohemaid sellesama hooaja viimase võilille sisse söötnud. Sest on asju, mida lapsed lihtsalt peavad tegema. Hüppama poriloikudes, püherdama langevates lehtedes, näksima jääpurikat ning mäkerdama end võilillemahlaseks. Ükski nett-nutt ei tohi tulla lapse ja lapsepõlve vahele. Vat sellised mõtted siis seoses võilillede ning lapsepõlvega.

lapitehnika, green floral quilt

Aga lapitekist: suuruseks 220 x 200. Valmistatud võililledest ning kõigest rohelisest, mis kodus leidus. Suure hoole ja armastusega läbi tepitud.

lapitekkide müük, green floral quilt

Nii võilillelist tekki ei olegi ma enne teinud.

võililled


5 kommentaari:

Esta ütles ...

Mitte ainult ilus tekk, vaid ka iga kangas üksikult on niii ilus, et tahaks igaühest kleidi teha :)

Õmblusmamsel ütles ...

Minu õnneks on nii, et mõnda kangast on nii vähe, et isegi müts ei tule välja. Siis on palju kergem jäägid lapitekki lõikuda. :)

NIPI ütles ...

No lihtsalt nii ilus ja vahva tekk, et mul jääb kiitmiseks sõnu puudu! Valge kangas seal vahel paneb iga lapi oma lugu jutustama!

Anonüümne ütles ...

Vörratu ilus tekk. Istusin arvuti ees ja lihtsalt imestasin! Roheline ei ole minu lemmikvärv, aga siin möjub ta imeilusalt koos kollase ja valgega.
Kohe näha, et ei ole lihtsalt riie ribadeks löigutud ning kokku vuristatud. Seda teevad nii mönedki ja kokkuvötteks endid kiidavad kui ikka fantastilisi lapitekke nad teevad! ;)
Jöudu ilusatele ideedele tulemast!!!

Kadri Kivistik ütles ...

Ahh, ma ahhetasin juba FB-s ja ahhetan siin ka. Sa oled lihtsalt imelise teki kokku vuristanud! Täiesti fantastiline! See hele roheliste vahel annab ruumi igal kangatükil esile tõusta. Mul osad kangad tulevad tuttavad ette :P Nii lahe näha, et kõik oma koha leidnud. Jätka meie üllatamist!