18. okt 2016

Lapitekk üle piiride

Tegelikult on nii, et ega ma sarnase iseloomuga lapitekke naljalt oma blogisse üles pane. No mida ma ikka mõistan kosta. Inimene nägi, hakkas meeldima ja tellis omale ka. Põhimõtteliselt muidugi võiks ka nondest tekkidest miskit kirjutada ning pilti näidata sest koopiaid ma nagunii teha ei oska. Üks-ühele koopiate tegemine on kõige raskem töö maailmas ning tõtt tunnistades ei ole see mul veel kordagi õnnestunud. Aga et miks siis selline erand. Sellepärast, et mulle tuli pähe, mida päkapikk võiks Õmblusmamslile kuuse alla poetada. Muidugi, kui ma ikka üks viks ja viisakas mamsel olen. Ma sooviksin maakaarti. Vat säärast, mis mu maailmarändurist lapse seina peal ja kust annab külastatud maade pealt musta värvi maha kratsida. Mina sooviksin sellist jõulukingitust puhtalt uhkuse ja eputamise pärast. Seega, ei midagi isiklikku. (Päkapikk, loodan väga, seda lõiku ei lugenud) Ise ei ole ma Sindi linnast suurt kaugemale saanud, aga seda sooviks küll üles tähendada, kuhu riikidesse Õmblusmamsli lapitekid on jõudnud. Kohe õige mitu kohta saaksin juba ära märkida. Säälhulhas isegi mõned ülemere maad. Näiteks see eksemplar siin peaks jõudma otsapidi Liibanoni. Täiesti uskumatu, sest Liibanon ei tundu just eriti turistikas paik olema. Cuba Films OÜ soovis minult pillirootekki firmakingituseks tööreisile kaasa. Eks ta ole. Kui tähelepanelikult vaadata, võiks postituse pealkiri olla: "Lapitekk"Pildikesi Eestimaalt""sest mõned lapikesed on juhuslikult üsna pildikeste nägu.
Teine "lambike", mille see lapitekk põlema lõi, seostub sõnaga firmakingitus. Jaa, olen ma ühe teise väga tubli ettevõtjaga säärastest kingitustest rääkinud, kuid siiani olen kujutanud firmakingitusena ette miskit pisikest ja palju: võtmehoidjat, kotikest, pudipadi ning kribukrabu aga säärase kraami turule toomiseks on mul fantaasiat nappinud. Aga nüüd, prauhti, firmakingitus. Ja tõepoolest, oma liistude ehk pisut kunstipärasemate lapitekkide juurde jäädes, siis pildikestega lapitekk piltide loomisega seotud firmale, hammasratastega töötlevale tööstusele, telliskividega ehitajatele, klaveriga lapitekk klaverivabrikule, meri, kaljud ja laiud presidendile. Aga palun! Lapitekke nii töötajate juubeliteks, laste sündideks kui Eestimaa esindamiseks välismaal. Keegi võiks mind nõelaga torgata, et üleliigne õhk välja läheks. Hakkan juba päädpidi pilvedes hõljuma.

modern quilting, beige patchwork quilt

Ahjaa, minult küsiti, et kuskohast ma nii sobiva pilliroopildiga kanga sain. Paraku ei saanud sest kui miskit vaja on, siis seda ei ole. (Kaubandusvõrkude reegel nr. 1) Pilliroog tuli ise vanaema jakist ning niidijuppidest teha. Aga ühe teise, suurepäraselt istuva kanga sain ma ühelt neiult, kellele ma sel hetlel oma mõtetes suure kalli teen. :)

lapitöö, pilliroog

Jällegi sai tekikese kallal rakendatud tehnikat, mida inglise keeles kutsutakse sõnaga quilting. Üks ilmatuma lahe tehnika on.  Ning lapitekk on jällegi päris pirakas. 220 x 200


2 kommentaari:

MO isetegemised ütles ...

Sul on väga vahva kingisoov. Neid nupukesi maailmakaardil võik tulle kohe hästi palju :)

Kadri Kivistik ütles ...

Ma kunagi panin ka lipukesi riikide peale, mida külastanud olen. Aga minu meelest palju ägedam on lipukesi panna nendesse riikidesse, kuhu tekid läinud on. Osake sinust jääb seal kellelegi päranduseks ja pakub silmarõõmu. Teki kohta ma juba ütlesin - lihtsalt imeline! Ja jällegi - kangas seisis minu kapis ja ootas lihtsalt seda, et ma mõistuse pähe võtaks ja selle sulle saadaks! :) Sa oled imeline inimene!