11. okt 2016

Päikeseline päevalillepadi.


Mul on viimasel ajal kõik õmblustööd päikeselised ja lillelised. Võililledega lapitekk eelmisest postitusest oli päikeseline, nüüd padi ka takkaotsa. Mis teha, kui päikest minusuguse päikesenautleja jaoks järjest vähemaks jääb. Mis keelel, see meelel ja õmblusmasina all. Pealegi, mittepäikeselist päevalillepatja pole võimalik teha.  Vähemalt mina ei oska.
Aga nüüd asjast. Minu tütar nr. 3 tegi oma vastses toas remonti. Ise värvis, ise pahteldas, ise pani tapeeti, ise tuunis mööblit ja ehitas puuroikast seinakapi. Täitsa lõpp! Minul emana jääb üle vaid imestada ja töö kvaliteeti kiita. Stiililt tuli tuba skandinaavialik ja rahulik, nagu nüüd moes. See, mida ta ise ei teinud, on päevalillepadi tuppa päikesekiireks särama õmmelda. Kui laps soovib, tuleb ikka teha. Seda enam, et mul oma tütrekestele õmblemiseks eriti palju aega jää.

lapitehnika, lapipadi, art quilting

Egas see minu esimene päevalill ole. Õmblusmamsel on ikka kogemustega päevalilleõmbleja.  Kunagi sai ema kasvatatud hiidlillekestele mõeldes seinavaip valmistatud.

dekoratiivpadi, lapimaal, pulmakingitus

Aga et kuidas tehtud, siis siin pole muud, kui lõika ja kleebi. Töö oli mõnus, inspireeriv ja innustav, nagu lapimaali puhul alati.

lapitehnika, teppimine

Kommentaare ei ole: