14. nov 2016

Roosade ponide lapitekk

Tellimust on alati tore saada. Esiteks tähendab see mõningast raha, mille eest saab lapitekkide jaoks kangaid osta. Tüüpiline, eksole. Teiseks annab võimalusi järjest uusi lapitekke luua. Põhjus loominguliseks palanguks on minu puhul mõnikord rahast olulisemgi. Mida siis teha, kui tellija sooviks on roosa lapitekk hobuseid armastavale tüdrukutirtsule. Võimalusi on mitmeid. Näiteks avada "Lapimustrite piiblist" lehekülg x ning katsetada esimest ette sattunud mustrit. Süstemaatilisemad teeksid vist järjest. Või siis kasutada universiumist saabunud ilmutuste meetodit. See meetod on muidugi kõige toredam 
Roosade ponide lapitekiga oli säärane lugu. Esimene ja siiani viimane inglise keelne lauluke , mida mu noorim tütreke ära õppis, oli: Pink fluffy unicorns dancing on rainbows. Ehk siis eesti keeli: Roosad puhvis ükssarvikud tantsivad vikerkaare peal. Sama fraas muudkui kordub ja kordub. Tegemist on üsna totaka ja primitiivse leelutusega, mida mu suured lapsed pisemale juuutuuubi põhjatust varasalvest näitasid ning mispeale suudeti mind suhtkoht endast välja ajada. Peale selle, et viisijupp on totakas, hakkab ta peas kummitama ja lõpuks olin ma valmis neidsamu puhvis ükssarvikuid omaenese kätega pisut kägistama. Tegelikult ei ole ma sugugi kuri inimene, ausõna.

girls quilt, pink horse quilt

Aga vat seda tekki oma mõtetes vaagides sadasidki needsamused ükssarvikud mulle suure hooga pähe ja disainimured lahenesid hetkega. Seega: ei ole halba heata. Lapsel keeleõpe ja minul lapiteki kavand. Idee meeldis mulle niivõrd, et lapitekis ei ole jälgegi kunagistest kannatustest. Puha helged ja rõõmsad emotsioonid. Muidugi ei ole ükssarvikud mitte ükssarvikud vaid roosad hobused ja vikerkaargi vähe teistsugune.
Lapitekike on suuruses 200 x 90 ning mõeldud narivoodile.3 kommentaari:

Martaberta Kompulsiivkuduja ütles ...

Püha müristus kui äge!

MO isetegemised ütles ...

Väikeste tüdrukute unistus :) Super!!

Neljandik ütles ...

Iga Õmblusmamsli lapitekk näeb välja nagu unistus :) Võrratu!