6. dets 2016

Kleidikesed suurelt kombineerijalt.

Tõe huvides mainin, et see suur kombineerija olen mina. Osalt vajadusest ning osalt loomu sunnil. Lugu selline, et lapsel oli mõningaid kleidikesi vaja. No oli, pääsu polnud kusagile. Paraku on minu majapidamises üüratud lapitekikanga varud. Aga mõnusat ning ihusõbralikku trikotaaži mis suurepäraselt koolikleidiks passiks, on õite vähe. Ja kui, siis ainult ebamäärase suuruse ja kujuga tükikesi. Mis mul, vaesekesel, siis üle jääb, kui millestki midagi leiutada.
Koolikleit nr.1 on kokku pandud varasematest õmblustöödest järele jäänud siiludest. Vat oligi kangaid nii palju, et kummastki tuli pool kleiti välja. Huvitav, kui ma oleksin Õmblusmamsli asemel kingsepp, kas siis teeksin ühe kinga punase ja teise sinise?   Või siis ainult poolkingasid, või kingasid Kingpoolile?

Igatahes sobib kooli selline pisut üleannetum poolkleidi variant küll ja veel.


Koolikleit nr.2. Oli mul kapipõhjas selline vahva kentsakate tegelastega kangas. Saadud tükk aega tagasi tont teab kustkohast. Otsustasin ta kiiremas korras kleidikeseks treida. Väga võimalik, kui tütreke juba aastaid vanem, siis ta enam nii totakalt mõnusat asja selga ei pane. Või mine tea. Eks ma teen siis kleidi jälle ümber. Näiteks mütsiks.


Taskud ja kandid on issi otsad andnud T-särgist.


Kleidikene nr. 3 ei ole tegelikult koolikleit vaid pidukleit ja ega ma teagi, kas selle koht oleks minu isiklikus õmmeldusblogis. Lugu selline, et mu tütreke on tubli laululaps ja ees ootas tähtis esinemine. Aga mitu korda üks laps ühe ja sama kleidiga käima peab? Kas elu lõpuni?  Kas laps peaks isegi abielluma sellesama vana kleidiga? (Arvatavasti aimate, et seda küsimust ei esitanud mina.) Töistel põhjustel ei olnud mul paar päeva enne esinemist  mitte midagi uuest pidukleidist valmis. Ka päev enne ei olnud. Tungiva hädavajaduse sunnil võtsin riidekapist suure tütre pitspluusi ja nõkitsesin selle pisemale parajaks. Et asi nii sünge ei oleks, õmblesin kleidile veidi helgema krae peale.

Krae, kusjuures, on välja lõigatud ajast ja arust valgest pluusist. Nüüd ei saa enam ütelda, et kogu aeg üks ja sama kleit. Uus krae ja juba uus kleit.


Kommentaare ei ole: