5. jaan 2017

Head uut aastat!

Saingi ära ütelda, enne kui lootusetult hilja. Järgmine kord oleks ju järgmisel aastal kuid ega sellenigi  palju jää. Kulunud fraas: aeg lendab kuidagi väga kiiresti. Noolgu, kui eelmises postituses võtsin tehtu kokku, siis nüüd ennustan tähtede pealt tulevikku. Ega siis Õmblusmamsel kehvem ole, kui mõni Paukson või Mang. Mul on omad meetodid. Eesti riigile toob aasta 2017 nii head kui halba. Jaanuarist märtsini võideldakse riiklikul tasemel lumega. Aprillist alates suureneb elanikkonnal huvi aianduspoodide vastu ja ühel päeval juulis lubab tähtede seis ja merevee soojus kümblusprotseduure. Kaalud võiksid sel päeval ettevaatlikud olla ja mitte võtma asjatuid riske. ( Pean silmas oma tüdrukut) Miks küll ei ole Õmblusmamslilt horoskoope tellitud?


Aga mis minusse puutub, siis tuleb väga töine aasta. Kusagilt jäi mulle meelde, et mida sa teed vana aasta õhtul , selline tuleb ka uus aasta. Proovisin siis muude tegemiste kõrvalt ka natuke õmmelda. Siis teatas hää sõbranna Kadri, et see ütlus kehtib hoopis uue aasta esimese päeva kohta. Ohõudu, siis õmblesin ma pea terve päeva. Arvestades jaanuarisse ja veebruarisse kuhjunud tellimuste arvu, siis näib, et selle nõidumisega pingutasin ma natuke üle. Tegelikult kallistan kõiki kliente ja tänan südamest. Tänu tellimustele on minu õmblusputka eelmisel aastal ellu jäänud ja küllap jääb sellelgi.

Peale selle ootavad mind ees mitmedki toredad matkad, mis päästavad mind riidekoiks muteerumast.  Küünalt (loe tina) valades valasin endale matkasaapa laadse moodustise. See annab lootust, et üks minu helesinistest unistustest täitub ja satun kohta, mis on ilmselt iga lapitaja helesinine unistus. 


Aga need viimase õhtuvalgusega pildistatud linnukesed olid esialgu mõeldud minu jõulupuule. Selline armas ja asjalik kuuseehe. Linnukese kõhtu saab veel näiteks kommikese peita. Peale selle täielik taaskasutusprojekt. Tehtud vanaisa vanast palitust ja muust tränast. Paraku kuusele linnukesed ei jõudnud, sest selgus, et linnuke on tore jõulukingitus lastele, õpetajale, sõbrannadele, lapse sõpradele. Jah, tegin ma neid märksa rohkem, kui pildile jõudis kuid endale jäi vaid üks. Kuniks nõudlust on, tuleb projekti enam-vähem aasta pärast korrata.


2 kommentaari:

Kadri Kivistik ütles ...

Nii lahedad linnud! Väikeste lastega peredes oleks need kuusel ikka tõsised tegijad ja kõik kangajäägid saab sujuvalt ära kasutada :P Pean mõtte kõrva taha panema.

Ilusat uut aastat siin blogis ka sulle :P Ma ka ei jõua mõnda lapitöö helesinist unistust ära oodata ;)

Arella ütles ...

Ägedad linnukesed! Kas kommid sisenevad sabaaluse kaudu? Mul vist oleks ka mõnda vaja, ja Õmblusmamsli horoskoopi tahaks ka ;)