18. jaan 2017

Punased padjakesed

Mul on üks hää sõbranna, kes on Rätsep. Mitte nimi pole selline aga ta on rätsep suure tähega. See tähendab suurepärast stiilitaju ja ülimat kvaliteeti. Kord ma imestasin, et miks ta end ei reklaami. Et ikka inimesed mujalt näeksid, tuleksid ja laseksid õmmelda. Tema, näedsa, on aga rahul juba välja kujunenud tellijatega, kes külastavad teda ikka ja jälle, nii, et tööjärg pidevalt ees.  Kohe kadedaks tegi.
Vat nüüd võin minagi ütelda, et pisitasa on minugi juurde hakanud jõudma inimesed, kes tellivad jälle ja jälle. Ehk siis korduvtellijad. Oh rõõmu!
Need padjakesed on mõeldud ühe minu varem tehtud luigega lapiteki juurde. Sooviti viite väiksemat lapitehnikas padjakest, mis stiililt ja värvilt ilusasti kokku klapiksid.

red patchwork pillows

Ja eks siis tuligi oma fantaasiat loksutada. Et kui ikka luigega tekk, siis võiks ka luigega padi olla. Kõigi ruudukujuliste padjakeste suuruseks 40 x 40.


Ja väheke "hullu lapitööd". Kaltsukott jäi jälle kangakildudest  veidi õhemaks.


Padi"Kadri". Kadri sellepärast, et see meeldis sõbranna Kadrile kõige enam. Eks ikka padja ruudulise loomuse pärast. Kuna minusugune täisruudulist teha ei mõista, tegin poolruudulise.


Ja midagi ristkülikukujulist pitsiriba ja "kivimustriga"


Ning lõpuks sitsi-satsiline ja ümmargune. Ja oligi selline vahva hulgitellimus. Patjade poole aasta plaan, nagu niuhti, tehtud. Õnneks olen nõus plaani ületama.
3 kommentaari:

MO isetegemised ütles ...

`` Kadri `` on lausa super armas, püüab pilku. Samuti teised :)

Kadri Kivistik ütles ...

Minu meelest ka on Kadri kõige parem ;) Ma teen endale ka kunagi - virutan su idee ära ja kaunistan oma diivani Kadridega :P Seda siis, kui poisid on kahekümnendates ja ma saan rahus õmmelda. Siis ma proovin su õmblemistele järgi jõuda :)

Rohelise Villa Loomeaed ütles ...

Väga vinged padjad. Mulle meeldib eriti see viimane ümarvorm.