20. jaan 2017

Rukkililleromantiline lapitekk

Eksole õige oma lapindusaastat suurelt alustada. See tähendab suure lapitekiga sest küljepikkust üle kahe meetri loetakse lapitehnika maailmas juba suureks.
Mida ma siis sellesse lapitekki panin? Eks ikka tähiseid augustikuu öid ja värvikirevaid lillevälju. Rukilillede sina segatuna pisikese kuninglikkusega. Eestimaa jõudu ja naiselikku õrnust. Kuhjaga kirge lapitöö vastu.
Lapitekk on tehtud naisele, kelle lemmiklilledeks, mõistagi, rukkililled ja kes on mulle juba omamoodi "kuldkliendiks" kujunenud. 

blue quilt, rukkililled

Tegelikult sobiks see tekikene Wabariigi aastapäeval üles riputada. Kukkus teine selline rahvusromantiline välja aga rukkilillepurune rahvusromantika ei olevat enam moes. Kahju. Uued Eesti sümbolid mahuvad ilmselt modern quiltingu alla ja kui nüüd hästi jõuliselt ajusid kärsatada, teen ehk sellisegi lapiteki tellija olemasolul valmis. Rahagi küsiksin poole vähem. Kõigest 100 000.


Aga olgu, mis ma siin ikka ironiseerin. Viimasel ajal on mul jäänud mulje, et Eestimaad tuleb, nui neljaks, kuidagiviisi promoda, brändida, slõuganiseerida, reklaamida, maha ärida. Teab kellele ja ükskõik mis hinnaga. Mulle tundub, et kõige parem soovituskiri riigile on riik ise ja riigil on juba olemas hümn, vapp ning lipp. Sellest peaks piisama. Kaubamärk saab olla ikkagi vaid äriettevõttel ja küllap ei unusta Eesti ettevõtjad ka oma kodumaad mainimast. Mitte ei pane siinmaal tehtule silti "Made in Norway".
Eks minulgi on õnnestunud mõnikord üht-teist Maarjamaalt väljapoole saata. (Neid juhuseid võiks loomulikult pisut rohkem olla).  Alati panen pakiga kaasa Eestimaa vaatega kaardikese ja lapiteki sildilegi kirjutatud, et Eesti käsitöö. Seda rohelistes toonides jupstükki, nimetatagu siis seda kuidas tahes, ei mõista minusugune küll kuidagi kasutada.
Aga tagasi tulles lapiteki juurde, siis teping sai seekord eriti uhke. Ja seda "Made in Estonia".1 kommentaar:

Kadri Kivistik ütles ...

Ahh, see Eesti uus märk ei kõlba kassi saba alla ka mitte. Ma ei usu, et sa teki peale sellist õudust suudaksid teha :D Su tekid on fantastilised ja kindlasti parem reklaam Eestile :P Eriti selline sinine iludus, nagu rukkilille tekk seda on :)