11. jaan 2017

Suveaegne beebitekike.

Ongi nii, et hakkan oma 16. aastal õmmeldud lapitekke blogisse panema. See tundub turunduslikult arukas sest neid, kes mu tagasihoidlikku kunsti blogi kaudu leidnud ning seejärel koguni miskit tellinud, on olnud mõni rohkem kui üks.  Ja õnneks ei ole üledoos lapitehnikast eluohtlik. Vähemalt mitte vaatajale. See pisike beebitekike, suuruses 125 x 107 cm on tehtud, nagu kujundusestki aru saada, suvel. Siis, kui mul oli veel mingigi lootus oma Etsy poodi arendada, kasvatada, sinna järjest uusi tooteid lisada ning teha muudki naiivset. Nüüd lootus on, aga võhma ei ole.  Lapitekid ei ole paraku tilulilu ehted, et neid riiulite kaupa valmis vorpida annaks. 

lapitekk lastele, lapitekkide müük

Aga lapitekike ise ongi inspiratsiooni ja innustust saanud suveajast. Minu lemmikaastaajast. Seda juba sellepärast, et kondid kardavad talvel külma. Suveaega armastan ma niivõrd, et otsustasin talveajale mitte üle minna. Vot!
Jaa, päris tõsiselt! Jätsin sügisel oma elamises kellaseierid keerutamata sest minule ei meeldi ja mina isiklikult selles mingit asjalikku mõtet ei näe. Talvel on nagunii kogu aeg pime ja suvel valge.
Iga kord, peale üleeuroopalist ajavahetust on olnud paras kisa ja sõimlemine. On neid, kes kellakeeramisest mingi ime läbi tunnikese ööpäevale juurde saavad. On neid, kellel kõik see jama unerütmi segi lööb. On neid, kes kevadise kellakeeramise ajal peavad oma pooltukkuvat last kooli või lasteaeda saatma. Ja siis on fakt, et kõik jääb vaikseks ja midagi ei muutu sest nõnda on alati tehtud ja teised teevad kaa ja kui kõik nii teevad alates aastast 1917, siis milleks küsida "miks".
Nojah, kui valitsejad kõrgel ja kaugel ei ole suutnud otsustada milline aeg Eestis parem oleks siis otsustasin ise otsustada ja valida omale sobiv. Õnneks on Õmblusmamslil selline kodanikuallumatus võimalik. Talviti saan lihtsalt tunnikese kauem põõnata.
2 kommentaari:

Meeli ütles ...

Täielikult sinu kodanikuallumatuse poolt!
Suve ma talve vastu ei vaheta ning vastupidi, sest mõlemal on omad plussid ja miinused, kuid tekk on tõeliselt kena.

MO isetegemised ütles ...

Jõudu ja edu Sulle! Lapitekid on võimsad, üks kenam kui teine :)