6. veebr 2017

Juura ajastu lapitekk

Ma loodan, et see lause minu blogis väga igapäevaseks ei muutu, aga: sellise kujundusega lapitekki olen ma juba varem teinud. Järelikult oli hea idee, kui inimestele ikka ja jälle meeldib. Idee ise pärit kusagilt juuraajastu märgadest ja soistest metsadest. Tuli ja kukkus koos dinosaurustega mulle pähe. Arvatagi, mis tunne võiks olla, kui keset päiset päeva dinosaurused pähe kukuvad. Silmist lõi sädemeid ja mõnikümmend tuhat ajurakku nihkus paigast.

dino quilt, patchwork quilt for boys

Tegelikult on nende ideedega ühed huvitavad lood. Nad tõepoolest kukuvad pähe ja sel hetkel vilksatab silme ette valmis lapitekk oma täies hiilguses. Arusaadavatel põhjustel kudumite või heegeldatud pitslinikute ideed mulle eriti ei ilmuta. Vilksatus on maru kiire ja mõnikord on tükk tegu ideed meeles pidada. Eriti, kui pikemal jalutuskäigul olla. Kui mulle sel hetkel mõni mõtetelugeja vastu peaks tulema, võiks ta end keeletuks imestada. Tuleb tädi ja mõtiskleb kramplikult propelleriga elevandist, kes lendab mändide kohal. Jajaa, vat see oli tõesti maru lahe idee.
Mõnda aega tagasi sattus pulle pihku üks tore raamat:  "Suur võluvägi. Hirmudest vaba loominguline elu".  Ja oh imet!!! Autor kirjeldas ideede olemust täpselt samamoodi, kui mina olen tundnud. Väike tsitaat: " Ideed on kehatud, energeetilised eluvormid. Nad eksisteerivad meist täiesti eraldi, aga on võimelised meiega suhtlema, kuigi kummalist moodi. Ideedel pole materiaalset keha, ent on teadvus ja päris kindlasti tahe. Ideid ajendab üksainus tung: tulla ilmale. Ainsa võimaluse ilmale tulla saab idee inimesest kaaslasega koostööd tehes."
Jupp aega mõtlesin, et olen oma "ideetunnetusega" hulluks läinud. Nüüd oli tore teada saada, et kui hulluks, siis vähemalt mitte üksinda. Raamatu autor Elizabeth Gilbert läks ka. Igatahes tervitan oma pähe lendavaid ideid suure rõõmuga. Olgu nad kasvõi dinosauruse või elevandi kujulised. Ning soovin võimalikult tihti olla vabalt ringi lendavate lapitekiideede kaaslaseks ning ilmale aitajaks.


Aga lapitekike on 120 x 155  suur ning seekord kasutasin pisut poistekamat tepingut. Selle tekikese idee arvas, et nii sobib kõige paremini.

Kommentaare ei ole: