26. apr 2017

Mängutekid. Teine disain

Ilmselt tuleb veel kolmas disain. Ning neljaski. Mina, nimelt, tegelen siin tootedisainiga eesmärgil anda oma pisuke panus mängutekkide maailma. Otseselt isiklikku kasu ja otsest tarvidust muidugi ei ole ning beebikatseid teha ei saa. Hilinemisaeg 8 aastat. Aga siiski! Minu suureks kasvanud pisike laps proovis ja arvas, et pidavat mõnus ja pehme tekk olema. Mina proovisin ka. On küll mõnus ja pehme, aga pisut väiksevõitu. Järgmine idee oleks mängutekid täiskasvanutele. Näiteks võimalus näppida erinevaid lõngajuppe ja kangatükke. Kusagilt turritavad välja vardad. Või siis aplitseeritud televiisor ning õllepudeli korkidest kõristi. Ooo, disainer on mul tubli!  Aga esimene disain oli: teki kõik küljed aplikatsioone täis. Mõistagi, ääretult suur, töömahukas tegemine. Teise disainiga proovisin saavutada niiöelda Õmblusmamsli mängutekkide säästuvarianti. Vähem aplikatsioone, väiksem tööaeg, odavam hind. Säästutekk kõlab sandisti kuid kahjuks on hinnatemaatika siin, täielises Eesti Wabariigis ,üsna tõsine teema. Ühesõnaga: soovitut ma ei saavutanud. Ainult mõistmise, et igasugused siuhsäuh-kiiresti-valmis lapitekid jäävad minu puhul teostamatuks unistuseks. (Mitte, et ma kiirelt valmivaid ja lihtsama olemisega lapitekke kuidagigi halvustaks ja kehvemaks peaks. Ausalt mitte!) Disaini kuidas tahad, ikka kulub aega plaanitust palju rohkem. Ikka oskan ma ainuüksi kangaste valikule tunde kulutada ja töömahukas tiheteping kuidagi sobib minu töödesse. Võta või jäta! Aga... ei kujutaks ette, kui näiteks Epp Maria Kokamägi jätaks oma piltidel naistele näod pähe maalimata ainuüksi sellepärast, et pärlite maalimiseks kulus nii palju aega ja peaks ju kuidagi odavamalt tegema kuna suuremal osal Eesti inimestest (kaasa arvatud Õmblusmamsel) raha nagunii ei ole. Õnneks ei ole ma ju ka nagu Vincent van Gogh, kes oma elu jooksul vaid ühe teose müüs. Oleksid tema kaasaegsed tulevikku teadnud!

lapitekid müügiks, lapitekk lastele

Aga mida siit tekilt siis leida on? Sabaga vehkiva lehma, pehme lamba, kes parasjagu lille nuusutab, lehvivate kõrvadega koera ja edeva kassi, kes on omale lipsu pähe sidunud. Ja kusjuures koera kõrvad, lillekese kroonlehed ja muud lipsud-sabad on tõepoolest näpitavad, liigutatavad, lehvitatavad. Tõeliselt mõnus taluidüll, mis muud.

lapitekk lastele, Õmblusmamsel

Põrandateki keskel on paks ja mõnus mahuline vatiin, lapitekk ise puuvillane ning suuruseks 127x127
1 kommentaar:

Kadri Kivistik ütles ...

Esiteks! See tekk on võrratu! Mulle nii meeldib, et keskosa on hoopis eripärase kujuga, annab ruumi aplikatsioonidele ja ei jäta tühjasid auke sinna, kuhu aplikatsioonid ei ulatu! Lisaks need loomade piltidega kangad keskosas sobivad nagu rusikas silmaauku! Tekk nagu pastoraal!

Säästutekk ei ole lihtsalt sinu temaatika! See oleks täiesti mõeldamatu, et sa hakkasid ainult ruutudest või suurtest plokkidest tekke tegema, sest see lihtsalt pole sinu stiil. Mul on nii hea meel, et hoolimata kõigest oled sa oma liistude juurde jäänud - sul on väga kindel oma stiil, käekiri ja värvivalik. Küll tulevad need kliendid, kes hindavad kõike seda! Iga nišš vajab täitmist ja sinu oma ei oskaks keegi teine täita, sina aga ei oska täita teiste oma - nii on ja nii ongi hea :)