26. juuni 2017

Lapitekk nimega "Ideaalmaastik"

Nüüd ja edaspidi kavatsen ma kõik oma vastvalminud näputööd otsekohe blogisse pista. Tõotan! Ja alustan üle-üleelmisest.
Rahvusliku hõnguga lapitekk nimega"Ideaalmaastik". (Suuruseks 220 x 160 cm) Mis muud kui ideaalmaastik see olla võiks, kui oleks rukkipõllud koos rukkililledega ja jõukad ning tugevad talud. Nagu pildike Wabariigi aegadest.
Proovisingi lapitekki manada killukese soliidset arukust, kulbiga eestlaseks olemise tunnet, näpuotsaga luksust, veidi ajalugu ja kamaluga tänapäeva. Läks see lapitekk ju ülikooli lõpetavale noorele naisele.


Kingitus, lapitehnika, lapitekkide müük

Peale rahvusliku ainese sisaldab lapitekk ka piisavalt rahvusvahelisi tuuli. Neid, mis on siia kanti puhunud otse Ameerikast.  Meite rahvas on ikka rohkem tikkija ja kuduja rahvas. Kui vardakotid ning Kihnu tipud välja arvata, siis lapitehnika koos teppimiskunstiga, mida ka siinkohal ohtralt näha saab, on sisse imbunud ikka mujalt maailmast.

lapitekkide müük, Õmblusmamsel

Aga mis puutub Eesti rahvuslille, rukkilille, siis tegemist on jumika perekonda kuuluva umbrohuga. Mõlemad, nii jumikas kui umbrohi, kõlavad piisavalt originaalselt ja kohutavalt, et olla meie kohutavalt ilus rahvuslill. 

Kommentaare ei ole: