8. juuni 2017

Pisike kleidike, lühike veidike

Uuel aastal andsin endale lubaduse, et kõik, mis teen, jõuab järgmine päev blogisse. Tore, et lubasin vaid endale ja üsna tasakesi. Muidu häbene silmad peast välja. Sõnamurdja selline. Selle kleidikesega on tütreke kõik hooaja peod ja esinemised ära käidud ja tütrekese emme Facebooki õmblustoa grupis koguni pisukese auhinna saanud. Auhinna pani välja www.seinakleebis.ee. Tänud!!!!  Kleidike ise veel väikseks jäänud ei ole. Veel!
Kleit tehtud seepärast, et väga oli vaja. Eelmise aasta oma ei mahtunud enam selga. Otse loomulikult ei saa ma lapitehnikast enam üle ega ümber. ( Oleks mul mingil põhjusel enda õmmeldud trussikuid vaja, oleksid ka need lapitehnikas) Aga kuna ma teatud põhjustel olen viimasel ajal pidanud mõned õmblusõpetused kirjutama, siis palun. Kleidi õmblemise õpetus Õmblusmamsli moodi. :

  • Hangi tükk linast kangast. (Hoolimata, et linane kortsub nagu hull, ei sobiks sellist kleiti polüestrist õmmelda) Vahet ei ole, kui suur tükk. Ülejäägi saab ju millekski muuks ära kasutada. Kui oled juba poodi sattunud, siis osta veel üht-teist-kolmandat kangast ning ära unusta ka parajalt pikka salalukku kleidi jaoks. (See käib selja taha.)
  • Ahasta natuke, sest kangaid on niigi nii palju ja need ei mahu enam kusagile ära ja sa tulid ju ainult tükikest linast kangast ja ühte lukku ostma.
  • Leia mingi klassikaline põhilõige ja hekselda see niimoodi tükkideks, et moodustuks midagi lillekese sarnast. Tõtt ütelda on selle hekseldamisega mats maas mässamist kuid sihikindlus viib võiduni. 
  • Lõigu kõik välja ja õmble kõik kokku. Kõik on kokku õmmeldud siis, kui midagi ei ole üle jäänud. 
  • Ahaa, sa oled unustanud voodri. Kuna sa seda poest ei ostnud, siis voodriks kõlbavad suurepäraselt batistist kardinad. Õmble vooder ka komplekti. 
  • Kandi kõik kohad, mis veel narmendavad.
  • Alates neljandast punktist käib iga sõna taha triigi-pressi. Arvesta, et lapse seljas läheb kõik nagunii kergelt kortsu. Ei ole ma veel sellist last näinud, kelle seljas midagi kortsu, sassi või plekiliseks ei läheks
  • Rõõmusta! Valminud on kleit, mida ei ole mitte kellelgil teisel! Emme tehtud! Soojuse ja armastusega!

lõpupidu, õmblemine

Ja siin kleidike meie auhinnakaelkirjakuga.

lapitehnika

1 kommentaar:

Esta ütles ...

Nii ilus! Kannaks isegi!