4. juuli 2017

Tänupadjad tantsuõpetajale

Ja ongi läbi! Laulu- ja tantsupidu on omadega selleks korraks läbi. Loodetavasti mitte need Haapsalu tantsulapsed koos oma õpetaja Mallega. Või tegelikult. Natuke läbi võib ikka olla. Arvestades, missuguse imelise etenduse kõik Eestimaa noored tantsijad ja lauljad ning nende õpetajad korraldasid. Ja seda kõike traditsioonilise Eesti suusailmaga. Oh, Õmblusmamsel kukkus seejuures hingeliigutusest pisaraid pritsima.
Sel aastal sai ka oma pere esindaja suurele peole saadetud. Seda ühe mudilaskoori mudilase näol. Õnneks on tants ja laul Pärnu vabakoolis alati au sees olnud.

lapitehnikas padi, dekoratiivpadi, diivanipadi

Aga patjadest. Need on tehtud nii, et isegi siilile oleks selge, et tantsuõpetajale mõeldud. Ikka triibuseelikud, valged linased pluusid ja sõled. Õpetajatele olen ma ennegi tänupatju teinud. Aga mitte tantsuõpetajatele. Seepärast hakkasingi patju looma nagu tantsu. Et kõige keskel keerutab triibuseelikus õpetaja ning tantsulapsed ringis, käest kinni hoides, ümber. Padja suuruseks 50 x 50

Ah, tantsida tahaks! Näiteks polkat. Pärast seda, kui hakkasin koos elama Venemaa tundrust pärit päntajalg-karuga ei ole korralik tantsimine veel kordagi õnnestunud. Aga mõnikord korraldame me lapsega spontaanseid karguseid. Tore seegi!

1 kommentaar:

MO isetegemised ütles ...

Väga armsad padjad, selline isamaaline tunne poeb kohe põue, kui neid vaadata.