9. aug 2017

Sürr lapitekk

Soh, selleks aastaks reisid reisitud ja käigud käidud. Katsuks nüüd kuidagi lapitehnika lainele häälestuda. Muidu on oht töölt kinga saada ja see oleks eriti tobe, kui OÜ Õmblusmamsel vallandab Õmblusmamsli lorutamise tõttu. Hää küll, mõnikord on tore ka lihtsalt mamsel olla.
 Siin särab täies hiilguses minu selle poolaasta suurteos. Suurust 220 x 220. Suurteos sobis minu suure lapse tuppa nii suurepäraselt, et kohe päris hale oli teist tellijale üle anda. Aga olgu, olgu! Niiviisi tunnen ma pea iga kord. Nagu oma lapsukest saadaks minema. Tänu taevale, et "lapsukeste" arv on juba saja kanti. Muidu pritsiks pisaraid.

voodikate, lapitekkide müük

Sooviti, et lapitekis oleks midagi lainetavat, midagi ümarat ja sügavalt sügisestes toonides  Ridade vahelt lugesin, et kindlasti võiks lapitekk olla ebatavaline. Selles ei olnud midagi ebatavalist sest nii säravale naisele ei olegi võimalik tavalisi asju teha. Giia reaktsiooni nähes sain aru, et lapitekk tuli piisavalt lainetav, ümar, sügav ning tundub, et ka ebatavaline.

art quilting

Seega, oli üks ääretult põnev "kunstiprojekt", nagu ma sedasorti õmblustöid kutsun. Koguni nii kunstiprojekt, et mulle tundus seesamune lapitekk omale nime vajavat. Korralikel maalidel on ju nimed. Esialgu tahtsin teki nimetada Supernoovaks, siis Andromeedaks, seejärel Saturni sünniks. Kuniks minu hää sõbranna Kadri leidis, et see on küll üks täitsa Sürr lapitekk. Ja tõepoolest! Sürr mis sürr.


Aga nüüd on nagu vanas heas Teletopi reklaamis: "See ei ole veel kõik!" Lapiteki juurde käivad ka padjad. Muidugi mõista ümmargused. Padi 1- Ruuduline,ümmargune.

dekoratiivpadi

Padi 2- Peaaegu bargello. ( Bargello on lapitehnika tehnika)

lapitehnikas padi

Padi 3. Vat see oli kõige põnevam. Minult paluti väikest padjakest, mis minu nägemuses oleks nagu päike. Lihtsalt vaimustav!! Esiteks ei ole keegi minult veel soovinud päikesepatja ja teiseks: Giial õnnestus mind päris tõsiselt pead murdma panna. Ma pidin kokku sulatama minu enda nägemuse ja padja saaja olemuse. Tegelikult on nõndaviisi kõikide tellimustega. Kui ma õmbleksin midagi ainult enese nägemusest, tuleks sellest tont seda teab mis ull asi. Sulamina sündis siiruviiruline, seest kullakarvaline päike kahe kallistava käpaga. Käppadega päike on ju täiesti normaalne, eksole! :)

lapipadi

4 kommentaari:

Kadri Kivistik ütles ...

See on ikka täiesti fantastiline sürreaalne tekk! Nii mõnus värvikombinatsioon ja see ruuduline ja samas lainetav muster võlub täiega! Mulle meeldivad su kunstiprojektid :P

Ninell ütles ...

Võrratu! Võrratu! Võrratu!

Kadri Kivistik ütles ...

Ja mis mõttes reisid reisitud ja käigud käidud? Ahh, nii vähetähtis see septembri reis siis ongi, et täitsa meelest läinud? :D Ma loodan, et see pole vihje, et sa oled alt ära hüppamas :D (ähh, tegelt ma ei usu, niisama norin...)

Ps. Kätega päike on uskumatult vahva idee! Suure sooja kalli saab sealt :P

Rohelise Villa Loomeaed ütles ...

Väga vinged lapikad. Eriti mõnusad on värvid-värvid-värvid ja nutikad ideed. Blogi, mida tasub jälgida. Üks fänn juures!