2. okt 2017

Lapitehnika, sa oled võimas!

Kuidas saab nii, et üks inimeseloom pärast paari nädalat ikka veel jahmunud on? Ja mitte ainult jahmunud, vaid üllatusest tumm, imestusest keeletu, vaimustunult kiljuv, ideedest pungil, segaduses ja palju targem. Seda kõike eraldi ja ühekorraga. Põhjuseks muidugi 23 European Patchwork Meeting Prantsusmaal, maagiliste Alcasi maakonna mägede vahel. Käisin ja nägin ja nüüd ei tea ma enam, misasi on lapitehnika. Jaa, siililegi selge et lapitehnika mängumaa on väga suur. Aga et nii suur...
On ta vanades traditsioonides ehk klassikas,või moodsas kubismis.Ehk hoopis realismis.


Hämmastav, kuidas lapitehnikas on võimalik kujutada kogu inimkonna kultuurilugu vanast Egiptusest kummalise tulevikuni.


 Kindlasti on lapitehnika sirgetes joontes,


kõiges ümaras,hallides toonides,


säravates värvides,meres,mägedes,


Nüüd on mul haruldane võimalus blogipostitus paari kilomeetri pikkuseks ajada sest lapitehnika on kõiges ja kõikjal. Traditsioonilised lapiblokid traditsioonilises võtmes ja täiesti ebatavalises teostuses, lapitöösse pistetus erinevad materjalid ning ebatavaliselt kasutatud kangad.
Müts maha nende kunstnike ees, kes oma imelisi teoseid Alcasi mägikülakestes eksponeerisid. Tee sellisele tasemele nõuab hullu tööd , ronimist ja andekust. Eks meil kõigil on omad tipud.


Mount Everest ei olegi kõigile jõukohane. Kuigi mõnele on ja siis ta isubki õnnest säravate fännide seas.. Kohe kangesti tahaks nüüd midagi suurt ja ajaloolist teha..


Mulle muidugi meeldiksid vat sellised fännid.


Aga jah, asjalood on täpselt vastupidi ja enne tuleks need ajaloolised tööd valmis teha.
Kadri on meie rännakust kirjutanud hästi toreda ning ülevaatliku postituse: http://www.kadristik.net/
Ja Õmblusmamsel on õnnelik, et lubati auto "turistiklassis" sõita ning iga kauni vaate puhul rõõmust kiljuda. Seda õigust kasutasin ma ka õnneks üsna ohtralt. Pärast Alcasi mägesid suudan ma Suurt Munamäge tunduvalt rahulikumalt võtta. Aga mis edasi! Eks ikka järgmiste tippude ehk lapitekkide poole. Ja ehk ka järgmiste reiside poole sest sellise naiskonnaga läheks kasvõi luurele, või kuu peale, Belgiasse, Suurbritanniasse. Kus iganes võiks veel lapitehnika tippnäituseid toimuda.


Kommentaare ei ole: