7. okt 2017

Rahulike rooside lapitekk

Esitlen oma nõelasilmast tulnud hiigelsuurt lapitekki. Kas just väga hiigelsuurt kuid 230 x 230 on minu jaoks peaaegu võimete tipp. Ehk annaks veel mõned-kümned sentimeetrid suuremaks ajada kuid mida avaramale voodile lapitekk on, seda raskem on teda minu pisikese õmblusmasina all väänata. Paraku ei ole tipptehnika teppimisraami ja spetsmasina näol veel minu õuele jõudnud kuid asi edeneb. Nüüdseks on kõigest 10 000 veel puudu. Masin sai Prantsusmaa lapitehnikamessil katsetatud. Oli hää!

beige quilt


Lapitekk on beez. Kohe väga beez. Tunnistan nüüd ausalt üles. Tegelikult beez värv mulle eriti ei istu. Sedakarva riietusega näeksin ma välja nagu kõdunenud kartulikoor ja hingeltki olen värvitehasesse sattunud kameelioni moodi. Oleks Õmblusmamsli teha, tuleks minult ainult türkiissinise-oranži-roosakarva lapitekke. Aga kui nüüd hetkeks oma värvimullist välja vaadata, siis säärast elamist, kuhu värviplahvatus sobiks, suurt nagu ei olegi. Mõelgem siis nagu ärinaine ja kuulakem klienti. Klient on küsinud rahulikes toonides kaheinimese voodile mõeldud lapitekki, mida sobiks kinkida soliidsemale inimesele juubeliks ja seda kohe. Selle peale olen ma vaid käsi laiutanud. Mida põle, seda põle.  Nüüd võttis ärimutt Õmblusmamsel ohjad ja tegi disainer Õmblusmamslil elu keeruliseks. Minu töödega on alati üks suur jama. Kõigepealt peavad nad mulle enesele meeldima aga sihukesele irisejale meeldida on üks paras kunsttükk. Järelikult pidi disainer Õmblusmamsel kõvasti pingutama, et beez värv pitsist rooside ja muude viguritega "söödavaks" võluda.

lapitöö

Leidnud viisakama koha, kuhu lapitekk laotada, tuleb tunnistada, et sobib küll. Sobinuks ka türkiissiniste, oranžide ja roosakarva seintega. Õnneks ka helevalgesse, hallikasse ning mistahes muud karva elamisse. Mis on rahulike rooside lapiteki puhul vaieldamatult eeliseks.

beige quilt


3 kommentaari:

Kadri Kivistik ütles ...

Krista - sa oskad kõik ilusaks õmmelda! Isegi surmigav üleni beež saab sinu käes elu sisse ja näeb nii armas ja õrn välja! :) See tekk on tõesti selline, mis sobiks väga paljudesse kodudesse!

Anonüümne ütles ...

Mina eelistan muidu ka roosa-türkiissinise-oranži kombot, aga magamistoas oleks just selline beež tekk imeline. Väga kaunis töö! Meeli Tartust

Anonüümne ütles ...

Mulle väga meeldib! Rahulik ja maisekas ja samas eriline! :) Edu.
terv. Ruth (Tartu tagant)