21. nov 2017

Töllakad kalad, nunnud jõuluvanad ja jõululaat

Õmblusmamslit tabanud jõlenohu tõttu langes iganädalane lapitekiprojekt juba eos varjusurma. Sellepärast siis mõned varem valmis treitud asjakesed. Alustuseks alustagem põhjusest. Mulle on korduvalt öeldud, et iga asja tegemiseks peab olema põhjus. Õmblusmamsli kohta ei pea see ütlus eriti paika sest mõnda asja teen ma täiesti põhjuseta ja mõni asi jääb põhjendamatult tegemata. Aga seekord on põhjuseks Pärnu Vabakooli jõululaat. Minu noorima lapsukese kool, ei jäta ma mainimata. Kuna Vabakool on kogukondlik kool, siis paljudes asjades tuleb ka lapsevanematel käed külge panna. Minule see sobib ja olen hea meelega kooli ihuõmbleja. Kui muudeks asjadeks mõistust napib on vähemalt midagi, millega saab kasulik olla. Nagu aru saada, on siinkohal tegu jõulukraamiga, mis läheb käsitööletti müügiks. Kalapinalid muidugi eriti jõululikud ei ole ja passivad oma olemuselt rohkem halloweeni. Muidu on nad üsna asjalikud ja tänapäeva lapsed on õudustega nii harjunud, et üks töllakas kala neid verest välja ei vii. Vähemalt minu tüdruk arvas, et jõle nunnud pidid olema. Tehtud on kalapinalid teksamaterjali vähendamise projekti raames. Targu mainin, et teksamaterjal ei vähenenud märkimisväärselt.

lapitehnika

Jõuluvanapadi on muidugi märksa nunnum ja ka jõululikum. Selline pehme ja karvane. Tagumisel poolel on ehe ja ehtne jõulukangas. Suuruseks 40 x 40 cm.

lapitehnika

Ja et blogipostitus ikka täie ette läheks, siis pisut reklaami. Fantastiline, et Pärnu linna üks väiksemaid põhikoole igal aastal sellise suure asjaga hakkama saab.1 kommentaar:

MO isetegemised ütles ...

Mulle nii meeldivad Sinu töllakad :)