28. dets 2017

Õmblusmamsel jõuludeks: Valge jänes Kuldkihar.

Nagu alati muteerus Õmblusmamsel enne jõule päkapikk-mamsliks. Jätkuvalt on meie peres neid, kes midagi kuuse alla ootavalt ja nagu alati ei ole see midagi ai-fõun, ai-bääd ega pleisteisoon. Ei miskit säärast. Oli hoopis veidi kevadise välimusega jänes Kuldkihar. Tegelikult on see jänes juba tükimat aega minu peas kummitanud aga nagu ikka sai ta tehtud täiesti eelviimasel tunnil. Natuke veel ja minu noorem tütreke on jäneste east välja kasvanud. Kui kahju.
Aga jänesest: Kuldkihar on tegelikult täiesti tavaline 40 x 40 cm padi kuid sisaldab eneses üsna toredat lugu. Paluks pöörata tähelepanu jänese kleidile. See sattus minu kaltsukotti aastaid tagasi, kui mu pisike käis veel lasteaias. Kleit oli juba siis veidi kulunud ja lapsele kitsas, lukk oli katki ning tegumood minu jaoks natukene liig. Hoidsin ma teist vaid väga võluva pitskanga pärast. Aga minu lapsele, harakale, on alati sellised kaharad, pitsilised, läikivad, sätendavad riided meeldinud. Mida hullem, seda parem. Kord tahtis ta suisa vanaemalt välja nurutud ja karnevalikostüümiks mõeldud läikivast polüestrist roosa puhvitisega lasteaia lõpupeole minna. Selmet, et eelistada minu õmmeldud helesinist soliidset kleidikest. Ai, milline sõda oli! Jänese kleidikesega olid täpselt samad lood. Mina matan teist sügavamale oma kaltsukasti, tema kaevab välja, topib selga ja omast arust läheb niiviisi lasteaeda. Nagu ülekasvanud Tuhkatriinu kes on leelõugast puhastades oma ballikleidi selga unustanud ja selle katki käristanud. Mina tirin kleidi lapse seljast ära ja suure jonni saatel asendan millegi sobivamaga. Nüüd on see kleit peaaegu originaalkujul padjajänese selga õmmeldud ja sedaviisi kasulikult ära kasutatud.

kingitus tüdrukule

Õmblusmamsli põhimõte nr. 4: asjad peavad ka saba alla vaadates head välja nägema. Saba all on puhvis, roosad ja pitsidega alukad.

taaskasutus1 kommentaar:

Rohelise Villa Loomeaed ütles ...

No sellest kleidist ei loobuks ka meie perenaine-Paikäsi. Nutikas padi, peab miskit kiisutaolist nuputama hakkama ;)