22. jaan 2018

Iseendale nr. 4 Taaskasutuskampsun


Teab mitu aega olen ma kinni olnud stereotüüpides, et normaalsed Eesti naised koovad kampsuneid. Ikka käsitsitsi ja varrastega. Tükimat aega olen ma tahtnud selline tubli kuduv naine olla aga talv jõudis ligi, kondid külmetasid ja lõngakerasid ning vardaid ei paistnud kusagilt. Optimistliku prognoosi järgi hakkavad paistma siis, kui ma pensionile jään. Aeg, mil ma pensionile jään ei paista mitte kusagilt. Seega ajas häda härja kaevu ja sundis mind oma taaskasutust ootavate hilpude seas tuhnima, ilmse eesmärgiga omale kampsun millestkist varem valmis kootust kokku õmmelda. Nõela välgutamine läheb mul palju kiiremini kui varrastega vehkimine.

reuse, trach to trend

Ja ohaeg, mida toredat ma leidsin! Tegelikult ei olnud algne tooraine sugugi nii tore. Tumehall kapuutsiga kampsun oli küll mõnusalt soe, aga totakalt lai ja isegi minusuguse jupatsi jaoks lühike. Päritolu teadmata kuid kahtlustan oma suuremaid lapsi, kelledel tekkis üksvahe igatmasti hilpude kokkuostmise maania. Õnneks ostlesid nad enamjaolt kaltsukates. Rahvusliku kirjaga pisike vestike kuulus kunagi minu onupojale. Onupojal on nüüdseks vanust üle kolmekümne, seega ei ole mina teda vestist välja tõstnud. Vat sellisest, esmapilgul lootusetust tränast kavatsesin ma omale kampsuni kokku keerata.


Kõigepealt tuli muidugi kampsunikirurgiaga tegeleda ja siis pikendasin kampsunit vestilt hangitud tükikestega. See osutus oodatust keerulisemaks sest keski satikas oli vesti kunagi purenud ning mõned augud mälestuseks jätnud. Edasi kehast kitsamaks, varrukad paremini istuma, kapuutsi asemel moekam sallkrae, värvilt sobivamad nööbid ja minu selle talve vaieldamatu lemmik saigi valmis.


reuse, taaskasutuskampsun

2 kommentaari:

Martaberta Kompulsiivkuduja ütles ...

Andeka inimese andekad näputööd

Kadri Kivistik ütles ...

Jaa! See kampsun nägi su seljas nii ilus välja! Ja no me kokkusaamise päev oli ideaalne selle kandmiseks - parasjagu külm :D Nüüd tee tellimused ära ja siis aja järgmised kaks kampsunit kokku - ma juba ootan põnevusega! :)