29. jaan 2018

Õmblusmamsli roosipadjad

See, et Õmblusmamsel jälle mõneks ajaks roosikasvatajaks hakkas, on olemas lihast ja luust põhjus. Põhjuseks on minu hää sõbranna Kadri, kes ühtlasi toimetab ka fb Õmblustoa grupis ja tema palve oli detsembrikuu koostegemist pisikese auhinnaga premeerida. Ilmselt oleksin ma niikuinii roose patjadele ehitama hakanud sest see on üks maailma põnevamaid tegevusi. Pealegi, must ja helesinine roos on minul veel aretamata. Seekord kõigest punane, roosa ja kollane. Targu mainin, et tegemist on lapimaali tehnikaga ja roos on padja peale õmmeldud, mitte ei seisa padja najal.

dekoratiivpadi

Aga jah, Kadri palve kiirendas roosikasvatusprotsessi ja elus esimest korda sai Õmblusmamsel olla sponsoriks koos auga valida välja võitja. Kui arvate, et ma tundsin end nagu jupijumal, siis nii see paraku ei olnud. Patjasid õmmelda ei ole ju mingi probleem. Algul üks, siis teine ja lõpuks kolmaski. Et auhinnatul ikka valikut oleks. Ainult et auhinnatu enda väljaselgitamine võttis mul sama palju aega kui padja õmblemine. Igasugune valimine on tohutult subjektiivne ja asja mõistusega võttes ei suutnud ma väga heade tööde seast kuidagi seda kõige paremat välja selgitada. Isegi jõhkrat selektsiooni tehes meeldisid mulle leevikesekanga kunstiline kasutamine, põnevad päkapikusussid, toredad jõulupildid, huvitavas tehnikas jõulukuulid, vahvad kostüümid,  tänapäeva tehnika ja õmblemise ühildamine. Ohtaevas!!! Minu aasta algas sajaprotsendilise otsustusvõimetusega. Isegi praegu veel tuleb ahastus peale.

diivanipadi

Ainus võimalus oli lülitada mõistus välja ja kuulata südant. See tähendab olla kainelt objektiivse asemel subjektiivselt südamlik. Süda ütles kohe, et õige on Kersti tehtud pisike punane kleidike. Kui ma uuesti mõistuse sisse lülitasin, sain aru, et selles kleidikeses on võluvat lihtsust ja siirust. Ja millegipärast meenutas pildil olev pisike tüdruk minu enda tütart. Kleitki oleks nagu minu enese õmmeldud. Kõikide õmblustöödega saab tutvuda siin: https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.1997808427101422&type=3
Ja mainin, et Kersti koju rändas vat see kollane padjakene.

lapitehnikas padi

2 kommentaari:

Kadri Kivistik ütles ...

Nii lahe, et olid nõus sponsoriks olema ja nii äge, et sa uutest koosõmblemistest osalejana osa võtad! :) Ja ma tean, et auhinna saaja oli südamest rahul oma kingitusega! :) Nii ilusad padja ikka! Aitäh :P

Anonüümne ütles ...

Vabandust, aga ei saa mitte ütlemata jätta. Lihtsalt super!!! Mulle muidu eriti lapitehnika ei meeldi, aga teie omad on lihtsalt vau. Suur aitäh loomingu eest, mis silmale pai teevad.