19. veebr 2018

Muistne Egiptus ja diivanipadjad

 Kõigepealt tuleb mul alustada sellest, kuidas Õmblusmamsel oma hääle sõbrannale Tiit Piibelehte tegi. Keskmise generatsiooni inimesed teavad kindlasti Vilde "Pisuhända", kus vaene kuid nutikas Tiit Piibeleht Vestmanni tütrele Vestmanni oma rahadega kosja läks.Nojah, mina just kosja ei läinud kuid hää sõbranna sai minult juubelikingituseks tema enda esialgse värskuse kaotanud padjapüüri. Mida teha, mul endal es olnud!  Õnneks sai eelnevalt padjapüürile pisut lisandväärtust antud.

taaskasutus

Ennemuiste aal tõi sõbranna mulle vat sellise, temale nostalgilise väärtusega padjapüüri ja palus mul sellest paar diivanipadjakest õmmelda. Ja siis jäi asi veeeenima ja veeeeenima ja ega tooraine ka just hellitanud.


Esimene padi sai suure Ra-ga. Minu mees väitis, et muumiad lebasid oma sarkofaagides vertikaalasendis. Seega sai padja alumisse ossa ka paar lebavat kuju lisatud. Väga loodan, et diivanipadi liialt hauatagune ei tunduks.

taaskasutus

Teisele padjale enam suurt Ra-d ei jagunud kuna esimesel padjal olevate kolmnurkade tegemiseks sai viimasele tervele eksemplarile ekslikult käärid kõhtu löödud. Eks ma lahendasin asja teisiti ja tegin padja sellest, mis üle jäi. Kuna tegemist jällegi täieliku taaskasutusega, siis ära viskamisele kuulusid vaid mõned Ramsese jalad ning paar päikesejumala pead. Kogu kompott tuli õnneks selline, et sõbrannale väga meeldis.

dekoratiivpadi

Kommentaare ei ole: