2. apr 2018

Kaisujänesepadjad

Aeg-ajalt tekib Õmblusmamslil kange kihu midagi uut katsetada. Tänapäeval nimetatakse seda tegevust tootearenduseks.Te ei kujuta ette, millised ulmelised tooted minu peakesest läbi on käinud. Näiteks vanadest makilintidest põimitud kotid. Või siis sukapükstest lillepotid, roostes naeltega värvitud kohvitassid seina peale riputamiseks, mitte paksuks tegev preparaat kestva töövõime säilitamiseks. Nojah, tavaliselt on minu tootearendus nagu esimene kevadine tärkamispuhang, mille kaunid pungad järgnev külm kohe ära võtab. Et teeks aga milleks ja millest ja kuidas ja aega ka nagu ei ole. Ja tahaks saada kerjusmungaks aga ilm ei võimalda...
Teatavasti on tootearendus selline tore asi, et ega arenguks ühest tootest ei piisa. Tooteid peaks olema ei rohkem ega vähem kui mitu.
Idee ristata jänes ja padi algas vat sellest tootest. Jänes ise tuli nunnu aga õmblustehniline mugavus vajas aretamist. Nüüdseks on see kaisujänku oma lapseni jõudnud.

lapitehnikas padi

Järgmise jänesega läks juba palju lihtsamalt. Lõiked olid olemas ja jänesetegu käpas. Ainult et OÜ Õmblusmamsli turundaja käitub nagu märtsijänes. Seega sellel jänkul oma last veel ei ole.

lapitehnika

Kolmanda jänesega olid hoopis toredad lood. Tema sai omale ka lapiteki kõrvale ja kogu projekt sündis koostöös OÜ Hingeloomaga. OÜ Hingeloom on tegelikult pealinna matusebüroo kuid see ei sega koostööd, kui tegemist lapitekindusega. Nimelt on plaan väärindada siit ilmast lahkunute rõivaid ning neist midagi kaunist õmmelda. Kauniks esemeks võiks olla näiteks lapitekk, või padi, või jänes. See lapitekk ning jänku teenivad näidise ülesannet. Ühtlasi oli põnev teada, kui palju tekki saab kolmest triiksärgist. No umbes nii palju saabki.

lapitekk lastele, jänesepadi

Kommentaare ei ole: