23. mai 2018

Tootmisliin nr. 2. Öökulliga lapitekid

Vaevalt oli Õmblusmamsel jala oma uue töökoja ukse vahele saanud, kui ta juba õmblema kukkus. Noolgu: laua, pingi ja õmblusmasina lohistasin ka tuppa ja tootmisliin nr. 2 oligi valmis. Esiteks andsin ma Tartu Roosiaida käsitööpoele lubaduse neid mõne lapitekiga varustada ja teiseks tundus narr uude kohta kolimise tõttu kohe pankrotti minna. Teatavasti ei tule käsitööliste juurde raha niisama. Mõnikord ei tule ka suure rügamise peale aga tööd tehes on tõenäosus siiski suurem.
Nüüdseks on riiulitele asetatud kõik minu lapitöökangad, sorteeritud paelakesed ja niidid. Igasugu muud lipid-lapid on kastidega laua all, nõnda et jalgade mahutamisega on juba raskusi. See lisas kohe törtsu kodust tunnet sest sääl oli mul juba keeruline ennast oma õmblustuppa mahutada. Vaja oleks veel kusagile pista terve hunniku kostüümikangaid, sortida lukud ning nööbid ja leida arvuti, mis ei oleks minu mehe endine armuke. No mida oskan ma arvata, kui arvuti on mehega nagu sulavõi aga minuga käitub kui viimane fuuria ning keeldub igasugusest koostööst.

lapitekk lapsele

Aga need on minu lapitekitehase esimene toodang. Öökull 1 ja Öökull 2. Kumb on kumb, ma ei tea, sest nad on kaksikud. Öökullid on beebimõõtudes 90 x 80 cm. Üks neist rändas Tartusse Roosiaida poodi ja teine ootab veel oma titat.


Küll aga on pesast lennanud toodang nr. 8. Veel üks öökullipreili.

lapitekk lapsele

Ja veidike uduhallim ja suurem öökull nr 9. Saladuskatte all mainin, et lapitekk nr.10 on koduloomade, mitte öökullidega. Vastasel korral oleksin juba peast uhuuks läinud.

lapitekk beebile

1 kommentaar:

MO isetegemised ütles ...

Sinu öökullid on algusest peale olnud minu lemmikuteks!!! Võib-olla natuke lapsemeelne, kuid sooviks isegi sellise teki all unenägusi näha :)