5. sept 2018

Suzdali lemmikud

Ja nüüd kõige-kõige keerulisem osa ehk Suzdali lapitehnikapeo lemmiktekid Õmblusmamsli valikus. Või soovite ehk näha kõiki üle 400... lapitekipildikese? Ise vaatasin suure huviga ja igaltühelt andis midagi õppida ning kõrva taga panna. Ainult et mr. Blogspot viskaks mind oma blogiruumist välja, kui siia selline maalt kuule postitus teha. Seega võtab Õmblusmamsel omale jupijumala ülesanded ja hakkab lapitekkidest lemmikuid valima. Ausalt ütelda võimatu missioon.
Nagu ikka, kes juba väljanäitusele pääsenud, sellel ka midagi öelda on ja alustagem ikka õmblusmasinast. Õmblusmasin on ju kõige algus.


Korealaste näituselt leidsin ma sellise lummava pabertehnikas töö. Tehnilise täiuslikkuse esikoht.


Eripreemia totaalselt laheda kiiksu eest. Korealaste töö.


See tekk kohe kisub kõrgustesse. Fantaasia-eri.


Ja see seda enam. Näituse kõige lennukam lapitekk.


Eripreemia Õmblusmamslilt "peab proovima" lapitöötehnika eest.


Minu fotokas moonutab natuke värve tumedamaks ja tuhmimaks. (Anna sellele mamslile mistahes aparaat pihku. Ikka mõistab ta käki kokku keerata) Igatahes, see lapitekk saab minult suure kalli imeliste värvide eest.


Kõige imetlusväärsem lastetekk.


Kirikutekkide teine koht ja "tahan neid kangaid endale ja kohe!!" esikoht.


Eripreemia selle eest, et selle peale alles annab tulla. Fantastiliselt lahe tekike.


Siin on nii sujuvalt loodus, sügav müstika ja modern quilting kokku pandud, et minult maani kummardus autorile.


See siin on vist minu lemmiktekk sest sel näitusel, kus ta oli, sai ka ise sõna kaasa ütelda. Vist sellepärast, et kui poolte tekkide ees ahhetada ei ole võimalik absoluutset lemmikut välja valida. Aga selle eest ma oma hääle andsin.


Kotikeste peapreemia Õmblusmamslilt. (See esiplaanil aga teine on ka lahe) Vat selle ma endale kunagi teen. Kas plagiaadina või mitte aga nii täiuslikku seljakotti annab otsida. Autoriks Marina Koba Tjumenist.


Jaa- jaa, see siin on lapitehnika ning pildike kangaste ning niidiga valmistatud. Mitte õlivärvidega maalitud.

Nende suurepäraste kunstiteoste autor on Любовь Лежанина
Viljeleb ta oma autoritehnikat ning viib läbi õpitubasid. Näitusel olidki tema ja ta õpilaste tööd. Et selliseid kunstiteoseid luua jääb vajaka soovist õmmelda lapitekki. On vaja mitmekümneaastast pühendumust ja kuhjaga andekust.


Lapitekk, mille täiuslikkuse ees Õmblusmamsli alalõug kõige kõvema kolksuga põrandale kukkus.


Nojah, nõnnaviisi võiksin ma lõputult jätkata. Nüüd on minu silmad Suzdali lapitööfestivali näinud ja kriipsugi ei kahetse. Soovitan soojalt kõigil lapitehnikutel kord ise üle vaadata.  Seda enam, et lapinaiste seltskond lõbus ja lustakas, bussijuhid laulavad ja räägivad anekdoote ning giid Tanjat ei jõua ära kiitagi. 

1 kommentaar:

Kadri Kivistik ütles ...

Nii palju ägedaid töid! Ja sa pole 2 nädalat juba midagi bloginud! Mis see siis olgu! Näita aga ette tööd ja toimetamised, blogi ja kirjuta kasvõi maast ja ilmast!