14. jaan 2019

Öökullide tootmisliin

Aih, kui palju on veel eelmisest aastast näitamata aga siinkohal sellest, kuidas veetis Õmblusmamsel terve oma eelmise nädala. Nimelt oli mul siin esimese järgu öökullidisko. Kuna kõigil nendel lapitekikestel on olemas veel identne kaksiktekk siis mõni ime, kui öökullid silme ees tantsu lööma hakkavad. Järgmisena võtan mõne muu eluka ette. Aga rõõm oli minu poolne, kui ühe suure firma juht otsustas oma töötajate beebidele justnimelt öökullitekikesed kinkida. Selliseid suurte firmade juhte võiks rohkemgi olla ning ega igal firmal , erinevalt tekke ja patju tootvast Wendrest, polegi oma toodangust miskit kinkida. Metallitootja ju beebidele polte ja mutreid ei kingi ning lapitekk oleks imearmas lahendus. Aga öökullidest:
 Kõigepealt muhedalt rõõmsameelse iseloomuga öökull Öku. Välja lõigatud täpselt samal ajal, kui Vikerraadios oli saade sooneutraalsusest.

lapitekk

Järgmisena õrn ja armas öökull Roosi. Tehtud sellepärast, et mulle lihtsalt meeldib roosa värv. Kui ma olin öökull Roosi sugune väike tüdruk, oli roosa minu lemmikvärv. Hoolimata nõukogude sooneutraalsest reaalsusest unistasin ma klassikalisest roosast sitside ja satsidega kleidist. Aga mida polnud, seda polnud ja sääraseid printsessikleite sai väike Õmblusmamsel ainult oma pabernukkudele joonistada. Noolgu, loodetavasti ei keerata värvisõda üle võlli ning Õmblusmamsel õmbleb jätkuvalt enese ja klientide rõõmuks roosasid Roosi lapitekke.

lapitekid


Edasi öökull Sassu. Erinevalt stereotüüpsest nimest ei ole Sassu sassis peaga mürakaru. Ei ole üldse karu, vaid pigem vaiksemapoolne mõtisklejast öökull. Teki tegemise ajal mõtles Sassu oksale laskumisest Mary Poppinsi meetodi abil. Kuna sõbraga on ikka kindlam, siis igal öökullil on veel sõber-liblikas.
Vat sellised öökullid seekord. 90 cm pikad ja 80 laiad.


lapitehnika

Kommentaare ei ole: