28. okt 2019

Rõõmsalt soliidne lapitekk

See lapitekk telliti ühele väärikas eas daamile juubelikingituseks. Eks ma siis püüdsin, et kingitus elurõõmu kaotamata võimalikult soliidne välja näeks. Asi jäi vist pisut elurõõmu kasuks kaldu aga naine, kel kümme lapselast peab kindlapeale väga särtsakas olema.
Mustribloki nimi on hunter star ehk siis jahimehe täht. Lapitekinduse klassika ja üks kaunimaid mustreid, mida tean. Bloki kohta leidub isand Googles ka arvukalt õpetusi kuid Õmblusmamsel tegi asja ikka pisut omamoodi. Need ameeriklaste kiirmeetodid raiskavad nõnna hullusti kangast, et ühel kokkuhoidlikul eestlasel tõusevad sellest ihukarvad püsti.
Tekikese mõõdud on 230 x 220 cm.
Siinkohal tunnen tohutut puudust interjööris pildistamise võimalusest. Mine või oma lapitekiga mööblipoodi. Seoses kangakastide vohamisega magamistoas mahub minu elamisse vaid 18. sajandi maarahva abieluvoodi ning see jääb nii väärikale lapitekile ilmselgelt väikeseks.

lapitehnika, Õmblusmamsli lapitööd

Aga kui ma sedapuhku oma blogis toimetan, siis veel mõned tekikesed. Mine tea, millal jälle siiakanti satun.
Talulapse mängutekk tõeliselt mõnusate ja pehmete põrandatekkide seeriast.. Sellist disaini olen ma korduvalt teinud aga ikka tuleb tulemus oma sugulastest erineva hingega. Juba sellepärast, et kangastel on kalduvus otsa lõppeda.

lapitekk põrandale

Ja sügisestes värvitoonides jänes Jassi lapitekk. See tekike on beebimõõtudes 90 x 80 cm ning hetkel ootab oma beebit.

Õmblusmamsli lapitekid

Kommentaare ei ole: